V1FL45-M3/I
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
V1FL45-M3/I
封装:
DO-219AB (SMF)
描述:
DIODE SCHOTTKY 45V 1A DO219AB
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 190pF @ 4V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DO-219AB (SMF)
Current - Reverse Leakage @ Vr 250 µA @ 60 V
Series eSMP®, TMBS®
Package / Case DO-219AB
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 530 mV @ 1 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) 1A
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C