V20DL63CHM3/I
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
V20DL63CHM3/I
封装:
TO-263AC (SMPD)
描述:
20A, 60V, SMPD TRENCH SKY RECT.
库存 : 2000
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263AC (SMPD)
Current - Reverse Leakage @ Vr 180 µA @ 60 V
Series Automotive, AEC-Q101, TMBS®
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab) Variant
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 610 mV @ 10 A
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 60 V
Package Cut Tape (CT)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 10A
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C