V23061B1006A401
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
型号:
V23061B1006A401
描述:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 8A 18V
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 400VAC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 8 A
Coil Current 12.4 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.45 kOhms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 1.8 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class A
Series MSR, SCHRACK
Operate Time 10 ms
Mfr TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Coil Voltage 18VDC
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Must Operate Voltage 12.2 VDC