V24C3V3T75BS2
Vicor Corporation
型号:
V24C3V3T75BS2
描述:
DC DC CONVERTER 3.3V 75W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 22.72A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series MICRO (75W)
Power (Watts) 75 W
Type Isolated Module
Package / Case Quarter Brick
Efficiency 79%