V24C5M125BF
Vicor Corporation
型号:
V24C5M125BF
描述:
DC DC CONVERTER 5V 125W
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.54" H (57.9mm x 36.8mm x 13.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 25A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series MICRO (125W)
Power (Watts) 125 W
Type Isolated Module
Package / Case Quarter Brick
Efficiency 84.1%