V300B3V3C150BN2
Vicor Corporation
型号:
V300B3V3C150BN2
描述:
DC DC CONVERTER 3.3V 150W
用户指南
Operating Temperature -20°C ~ 100°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 375V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Size / Dimension 2.28" L x 2.20" W x 0.50" H (57.9mm x 55.9mm x 12.7mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 45.45A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 180V
Series MINI (150W)
Power (Watts) 150 W
Type Isolated Module
Package / Case 9-DIP Module
Efficiency 80%