V30K150HM3/H
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
V30K150HM3/H
封装:
FlatPAK (5x6)
描述:
DIODE SCHOTTKY 150V 3.5A FLATPAK
库存 : 3000
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 1660pF @ 4V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package FlatPAK (5x6)
Current - Reverse Leakage @ Vr 350 µA @ 150 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case 8-PowerTDFN
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.4 V @ 30 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 150 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) 3.5A
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C