V30KM120-M3/I
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
V30KM120-M3/I
封装:
FlatPAK (5x6)
描述:
DIODE SCHOTTKY 120V 4.1A FLATPAK
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 2500pF @ 4V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package FlatPAK (5x6)
Current - Reverse Leakage @ Vr 700 µA @ 120 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case 8-PowerTDFN
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 930 mV @ 30 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 120 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) 4.1A
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 165°C