V48C24E75BL3
Vicor Corporation
型号:
V48C24E75BL3
描述:
DC DC CONVERTER 24V 75W
用户指南
Operating Temperature -10°C ~ 100°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.62" H (57.9mm x 36.8mm x 15.7mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 3.13A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series MICRO (75W)
Power (Watts) 75 W
Type Isolated Module
Package / Case Quarter Brick
Efficiency 87.3%