V56ZS20PX2855
Littelfuse Inc.
型号:
V56ZS20PX2855
描述:
VARISTOR 56V 2KA DISC 20MM
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 50.4 V
Capacitance @ Frequency 10000 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 56 V
Varistor Voltage (Max) 61.6 V
Series ZS
Package / Case Disc 20mm
Energy 30J
Maximum AC Volts 35 V
Mfr Littelfuse Inc.
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 45 V