Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
V5PA22-M3/I
封装:
DO-221BC (SMPA)
批次:
-
描述:
DIODE SCHOTTKY 200V 2.3A DO221BC
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.551
$0.551
10
$0.47215
$4.7215
100
$0.32832
$32.832
500
$0.256329
$128.1645
1000
$0.208344
$208.344
2000
$0.186248
$372.496
5000
$0.176776
$883.88
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | 240pF @ 4V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DO-221BC (SMPA) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 50 µA @ 200 V |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package / Case | DO-221BC, SMA Flat Leads Exposed Pad |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 900 mV @ 5 A |
| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) | 2.3A |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 175°C |