Honeywell Sensing and Productivity Solutions
型号:
V7-2B17D8-048
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 11A 125V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$5.0825
$5.0825
10
$4.0679
$40.679
25
$3.86498
$96.6245
50
$3.76314
$188.157
100
$3.254605
$325.4605
250
$3.05121
$762.8025
500
$2.89864
$1449.32
1000
$2.796942
$2796.942
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Operating Position | 0.602" (15.3mm) |
| Release Force | 1.000gf |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Actuator Type | Lever, Straight |
| Current Rating (Amps) | 11A (AC), 500mA (DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mechanical Life | 10,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Series | V7 |
| Voltage Rating - DC | 125 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 20gf |
| Overtravel | 0.115" (2.9mm) |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Pretravel | 0.236" (6.0mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | V7-2 |
| Differential Travel | 0.050" (1.3mm) |