V7-2B17D8-207
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
型号:
V7-2B17D8-207
描述:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 11A 125V
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Operating Position 0.812" (20.6mm)
Release Force 3.000gf
Ingress Protection -
Termination Style Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Actuator Type Lever, Roller
Current Rating (Amps) 11A (AC), 500mA (DC)
Circuit SPDT
Mechanical Life 10,000,000 Cycles
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Series V7
Voltage Rating - DC 125 V
Switch Function On-Mom
Operating Force 45gf
Overtravel 0.065" (1.7mm)
Electrical Life 100,000 Cycles
Voltage Rating - AC 125 V
Mfr Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Pretravel 0.114" (2.9mm)
Features -
Package Bulk
Base Product Number V7-2
Differential Travel 0.025" (0.6mm)