Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
V8PM10SHM3/I
封装:
TO-277A (SMPC)
批次:
-
描述:
DIODE SCHOTTKY 100V 8A TO277A
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.551
$0.551
10
$0.46645
$4.6645
100
$0.32433
$32.433
500
$0.253213
$126.6065
1000
$0.205808
$205.808
2000
$0.183986
$367.972
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | 860pF @ 4V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-277A (SMPC) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 200 µA @ 100 V |
| Series | Automotive, AEC-Q101, eSMP®, TMBS® |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 780 mV @ 8 A |
| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) | 8A |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 175°C |
| Base Product Number | V8PM10 |