首页 / 直流转换器 / VASD1-S24-D5-SIP
minImg
VASD1-S24-D5-SIP
CUI Inc.
型号:
VASD1-S24-D5-SIP
品牌:
CUI Inc.
描述:
DC DC CONVERTER +/-5V 1W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -5V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 26.4V
Voltage - Isolation 1 kV
Voltage - Output 1 5V
Size / Dimension 0.77" L x 0.24" W x 0.38" H (19.5mm x 6.0mm x 9.7mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 100mA, 100mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 21.6V
Series VASD1-SIP (1W)
Power (Watts) 1 W
Type Isolated Module
Package / Case 6-SIP Module, 5 Leads
Efficiency 74%