Omron Automation and Safety
型号:
VB-S101N
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 125V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$52.706
$52.706
10
$46.1187
$461.187
25
$42.16556
$1054.139
50
$39.53026
$1976.513
100
$37.55369
$3755.369
250
$36.236002
$9059.0005
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -10°C ~ 80°C |
| Operating Position | - |
| Release Force | 500gf |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Actuator Type | - |
| Current Rating (Amps) | 10A (AC), 600mA (DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mechanical Life | 5,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Series | VB |
| Voltage Rating - DC | 125 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 1500gf |
| Overtravel | 0.138" (3.5mm) |
| Electrical Life | 300,000 Cycles |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Mfr | Omron Automation and Safety |
| Pretravel | 0.060" (1.5mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | VB-S101 |
| Differential Travel | 0.020" (0.5mm) |