VB40100C-E3/4W
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
VB40100C-E3/4W
封装:
TO-263AB (D²PAK)
描述:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO263
库存 : 7135
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263AB (D²PAK)
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 mA @ 100 V
Series TMBS®
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 730 mV @ 20 A
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 20A
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C