首页 / AC DC 转换器 / VCCM600M-DBCB-DK000
minImg
VCCM600M-DBCB-DK000
Vox Power Ltd.
型号:
VCCM600M-DBCB-DK000
描述:
AC/DC CNVT 48V 12V 24V 12V 600W
Product Status Active
Efficiency 90%
Mfr Vox Power Ltd.
Features Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Remote Sense, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Applications Medical
Voltage - Output 2 12V
Voltage - Output 3 24V
Voltage - Output 4 12V
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE, CSA, UL
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.00" L x 4.00" W x 1.57" H (177.8mm x 101.6mm x 40.0mm)
Number of Outputs 4
Current - Output 2 15 A
Series VCCM600M
Current - Output 1 3.75 A
Power (Watts) 600W
Current - Output 4 15 A
Type Open Frame
Current - Output 3 7.5 A