VCK105-12IO7
IXYS
型号:
VCK105-12IO7
品牌:
IXYS
描述:
MOD THYRISTOR 1200V 105A ECOPAC2
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 200 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 150 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5 V
Current - On State (It (AV)) (Max) 105 A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Number of SCRs, Diodes 2 SCRs
Voltage - Off State 1.2 kV
Series -
Package / Case ECO-PAC2
Mfr IXYS
Package Box
Structure Common Cathode - All SCRs
Base Product Number VCK105
Current - On State (It (RMS)) (Max) 180 A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 2250A, 2400A