VE-21D-IU-B1
Vicor Corporation
型号:
VE-21D-IU-B1
描述:
DC DC CONVERTER 85V 200W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 32V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 85V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.60" L x 2.40" W x 1.07" H (116.8mm x 61.0mm x 27.1mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 2.35A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 21V
Series VE-200™ (200W)
Power (Watts) 200 W
Type Isolated Module
Package / Case Full Brick
Efficiency 90%