VE-24Z-CY-B1
Vicor Corporation
型号:
VE-24Z-CY-B1
描述:
DC DC CONVERTER 2V 20W
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 100V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 2V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.60" L x 2.40" W x 1.07" H (116.8mm x 61.0mm x 27.1mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 10A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 55V
Series VE-200™ (50W)
Power (Watts) 20 W
Type Isolated Module
Package / Case Full Brick
Efficiency 90%