首页 / 直流转换器 / VEFT1-S5-D12-SMT-TR
minImg
VEFT1-S5-D12-SMT-TR
CUI Inc.
型号:
VEFT1-S5-D12-SMT-TR
品牌:
CUI Inc.
描述:
DC DC CONVERTER +/-12V 1W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 12V
Size / Dimension 0.60" L x 0.30" W x 0.24" H (15.2mm x 7.6mm x 6.0mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 42mA, 42mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 4.5V
Series VEFT1-SMT (1W)
Power (Watts) 1 W
Type Isolated Module
Package / Case 12-SMD Module, 10 Leads
Efficiency 78%