Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
VESD05C-FC1-GS08
封装:
1005 FlipChip
批次:
-
描述:
TVS DIODE 5VWM 12VC 1005 FLIPCHP
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Bidirectional Channels | 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 1A (8/20µs) |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | 75pF @ 1MHz |
| Voltage - Breakdown (Min) | 6V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Power - Peak Pulse | 120W |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 1005 FlipChip |
| Series | - |
| Type | Zener |
| Package / Case | 4-UFBGA, FCBGA |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 12V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 5V |
| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Power Line Protection | No |
| Base Product Number | VESD05 |