首页 / 振荡器 / VF294SHL-1-80-2.0480MHZ
minImg
VF294SHL-1-80-2.0480MHZ
CTS-Frequency Controls
型号:
VF294SHL-1-80-2.0480MHZ
描述:
XTAL OSC VCXO 2.0480MHZ HCMOS
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) ±80ppm
Height - Seated (Max) 0.090" (2.29mm)
Frequency Stability ±20ppm
Current - Supply (Max) 30mA
Size / Dimension 0.303" L x 0.205" W (7.70mm x 5.20mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Ratings -
Series VF294
Function Amplitude Control
Type VCXO
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output HCMOS, TTL
Base Resonator Crystal
Mfr CTS-Frequency Controls
Frequency 2.048 MHz