Stanley Electric Co
型号:
VFHD1111C-3B72B-TR
封装:
1608
批次:
-
描述:
LED YELLOW/GREEN DIFFUSED
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.38
$0.38
10
$0.3021
$3.021
100
$0.13585
$13.585
500
$0.12274
$61.37
1000
$0.100824
$100.824
2000
$0.087676
$175.352
请发送询价,我们将立即回复。

| Wavelength - Dominant | 572nm |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | Diffused |
| Viewing Angle | 140° |
| Color | Yellow-Green |
| Current - Test | 20mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 1.60mm L x 0.80mm W |
| Millicandela Rating | 43mcd |
| Height (Max) | 0.80mm |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 1608 |
| Series | - |
| Lens Style | Rectangle with Flat Top |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Mfr | Stanley Electric Co |
| Features | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.9V |
| Lens Color | White |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Wavelength - Peak | 575nm |
| Base Product Number | VFHD1111 |
| Lens Size | 1.10mm x 0.80mm |