首页 / 直流转换器 / VFSD1-S3.3-S3.3-SIP
minImg
VFSD1-S3.3-S3.3-SIP
CUI Inc.
型号:
VFSD1-S3.3-S3.3-SIP
品牌:
CUI Inc.
描述:
DC DC CONVERTER 3.3V 1W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 3.6V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Size / Dimension 0.77" L x 0.24" W x 0.39" H (19.6mm x 6.0mm x 10.0mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 300mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 3V
Series VFSD1-SIP (1W)
Power (Watts) 1 W
Type Isolated Module
Package / Case 7-SIP Module, 4 Leads
Efficiency 72%