VGS-100-12
CUI Inc.
型号:
VGS-100-12
品牌:
CUI Inc.
描述:
AC/DC CONVERTER 12V 100W
用户指南
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4.242 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB Scheme, EN, IEC, SIQ, TUV, UL
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.10" L x 3.84" W x 1.48" H (129.5mm x 97.5mm x 37.5mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Series VGS-100 (110W)
Current - Output 1 8.5 A
Power (Watts) 100W
Type Enclosed
Efficiency 86%
Standard Number 55024; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3
Mfr CUI Inc.
Features Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 88 ~ 264 VAC