VGS-150D-48-B
CUI Inc.
型号:
VGS-150D-48-B
描述:
AC/DC CONVERTER 48V 154W
Product Status Active
Efficiency 88%
Mfr CUI Inc.
Features Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote On/Off
Voltage - Input 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -30°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus, EN, IEC, UL
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.05" L x 3.90" W x 1.18" H (179.0mm x 99.0mm x 30.0mm)
Number of Outputs 1
Series VGS-150D
Current - Output 1 3.2 A
Power (Watts) 154W