VGS-200D-15-A
CUI Inc.
型号:
VGS-200D-15-A
描述:
AC/DC CONVERTER 15V 201W
Product Status Active
Efficiency 88%
Mfr CUI Inc.
Features Adjustable Output, PFC
Voltage - Input 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -30°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.05" L x 3.90" W x 1.18" H (179.0mm x 99.0mm x 30.0mm)
Number of Outputs 1
Series VGS-200D (201W)
Current - Output 1 13.4 A
Power (Watts) 201W