VGS-35W-12-A
CUI Inc.
型号:
VGS-35W-12-A
描述:
AC/DC CONVERTER 12V 36W
Product Status Active
Efficiency 85%
Mfr CUI Inc.
Features -
Voltage - Input 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -30°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.90" L x 3.23" W x 1.18" H (99.0mm x 82.0mm x 30.0mm)
Number of Outputs 1
Series VGS-35W (35W)
Current - Output 1 3 A
Power (Watts) 36W