VHB350-D48-S24
CUI Inc.
型号:
VHB350-D48-S24
品牌:
CUI Inc.
描述:
DC DC CONVERTER 24V 350W
库存 : 675
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Active
Current - Output (Max) 14.6A
Voltage - Input (Min) 36V
Package / Case 9-DIP Module, 1/2 Brick
Efficiency 91.5%
Mfr CUI Inc.
Features Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency EN
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.40" L x 2.28" W x 0.52" H (61.0mm x 57.9mm x 13.2mm)
Number of Outputs 1
Series VHB350 (350W)
Power (Watts) 350 W