VI-210-MX-S
Vicor Corporation
型号:
VI-210-MX-S
描述:
DC DC CONVERTER 5V 75W
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 32V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.60" L x 1.80" W x 0.52" H (116.8mm x 45.7mm x 13.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 15A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 21V
Series VI-200™ (75W)
Power (Watts) 75 W
Type Isolated Module
Package / Case Full Brick
Efficiency 90%