VI10150CHM3/4W
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
VI10150CHM3/4W
封装:
TO-262AA
描述:
DIODE SCHOTTKY 10A 150V TO-262AA
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-262AA
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 150 V
Series Automotive, AEC-Q101, TMBS®
Package / Case TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 750 mV @ 5 A
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 150 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 5A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C