VJ0402A101FXXAC
Vishay Vitramon
型号:
VJ0402A101FXXAC
描述:
CAP CER 100PF 25V C0G/NP0 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series VJ
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 100 pF