VJ0402A121KEAAO
Vishay Vitramon
型号:
VJ0402A121KEAAO
描述:
CAP CER 120PF 50V 0402 EPOXY
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Product Status Active
Ratings -
Series VJ
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 120 pF