首页 / 陶瓷电容器 / VJ0402A181GLAAJ32
minImg
VJ0402A181GLAAJ32
Vishay Vitramon
型号:
VJ0402A181GLAAJ32
描述:
CAP CER 180 PF 50V NP0(C0G) 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series VJ Pb-Bearing
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 180 pF