首页 / 陶瓷电容器 / VJ0402A470KLBAJ32
minImg
VJ0402A470KLBAJ32
Vishay Vitramon
型号:
VJ0402A470KLBAJ32
描述:
CAP CER 47 PF 100V NP0(C0G) 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series VJ Pb-Bearing
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 47 pF