VJ0402D0R6CXAAJ
Vishay Vitramon
型号:
VJ0402D0R6CXAAJ
描述:
CAP CER 0.6PF 50V C0G/NP0 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Series VJ HIFREQ
Thickness (Max) 0.024" (0.61mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.6 pF