首页 / 陶瓷电容器 / VJ0402Y391MXXPW1BC
minImg
VJ0402Y391MXXPW1BC
Vishay Vitramon
型号:
VJ0402Y391MXXPW1BC
描述:
CAP CER 390PF 25V X7R 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series VJ W1BC
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 390 pF