VJ0505D0R6BXPAJ
Vishay Vitramon
型号:
VJ0505D0R6BXPAJ
描述:
CAP CER 0.6PF 250V C0G/NP0 0505
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series VJ QUAD HIFREQ
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Package / Case 0505 (1313 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.6 pF