VJ0603A221JNAAO
Vishay Vitramon
型号:
VJ0603A221JNAAO
描述:
CAP CER 220PF 50V 0603 EPOXY
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Product Status Obsolete
Ratings -
Series VJ Non-Magnetic, Epoxy
Thickness (Max) 0.036" (0.92mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 220 pF