首页 / 陶瓷电容器 / VJ0603A3R9BXJCW1BC
minImg
VJ0603A3R9BXJCW1BC
Vishay Vitramon
型号:
VJ0603A3R9BXJCW1BC
描述:
CAP CER 3.9PF 16V C0G/NP0 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Ratings -
Series VJ W1BC
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 3.9 pF