VJ0603Q820JXAAC
Vishay Vitramon
型号:
VJ0603Q820JXAAC
描述:
CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Obsolete
Ratings -
Series VJ High Q
Thickness (Max) 0.036" (0.92mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 82 pF