首页 / 陶瓷电容器 / VJ0603V103MXQCW1BC
minImg
VJ0603V103MXQCW1BC
Vishay Vitramon
型号:
VJ0603V103MXQCW1BC
描述:
CAP CER 10000PF 10V Y5V 0603
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Obsolete
Ratings -
Series VJ W1BC
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 10000 pF