VJ0603Y104KNXAJ
Vishay Vitramon
型号:
VJ0603Y104KNXAJ
描述:
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0603 EPOXY
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Product Status Obsolete
Ratings -
Series VJ Non-Magnetic, Epoxy
Thickness (Max) 0.036" (0.92mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.1 µF