VJ0603Y122KXXAC
Vishay Vitramon
型号:
VJ0603Y122KXXAC
描述:
CAP CER 1200PF 25V X7R 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X7R
Ratings -
Series VJ
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 1200 pF