首页 / 陶瓷电容器 / VJ0603Y393KLJAJ32
minImg
VJ0603Y393KLJAJ32
Vishay Vitramon
型号:
VJ0603Y393KLJAJ32
描述:
CAP CER 39000 PF 16V X7R 0603 PB
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series VJ Pb-Bearing
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.039 µF