首页 / 线对板 / VJ0801530000G
minImg
VJ0801530000G
Amphenol Anytek
型号:
VJ0801530000G
描述:
TERM BLK 8POS TOP ENTRY 5MM PCB
用户指南
Wire Termination Screw - Rising Cage Clamp
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Screw Thread M3
Contact Material - Plating -
Positions Per Level 8
Torque - Screw 0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Screw Material - Plating Steel - Zinc Plated
Housing Material Thermoplastic
Color Green
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 12-30 AWG
Number of Levels 1
Series VJ
Voltage 300 V
Mating Orientation Vertical with Board
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.197" (5.00mm)
Clamp Material - Plating Brass - Nickel Plated
Features Interlocking (Side)
Package Bulk
Current 20 A