首页 / 陶瓷电容器 / VJ0805A4R7CLAAJ32
minImg
VJ0805A4R7CLAAJ32
Vishay Vitramon
型号:
VJ0805A4R7CLAAJ32
描述:
CAP CER 4.7 PF 50V NP0(C0G) 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series VJ Pb-Bearing
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 4.7 pF