首页 / 陶瓷电容器 / VJ0805V105ZXQPW1BC
minImg
VJ0805V105ZXQPW1BC
Vishay Vitramon
型号:
VJ0805V105ZXQPW1BC
描述:
CAP CER 1UF 10V Y5V 0805
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Obsolete
Ratings -
Series VJ W1BC
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 1 µF